Školní rok 2016/2017

Byla dokončena 1. etapa modernizace elektroinstalace v suterénu školy a v přízemí. Došlo k novému umístění serveru a opravě zdí kolem hřiště a školní družiny.

Rok 2016 byl rokem letních olympijských her v jihoamerickém městě Rio de Janeiro. Na zahájení nového škol.roku byli pozváni a svoji přítomností školu navštívili právě účastníci těchto her - zápasnice Adéla Hanzlíčková a kajakář Lukáš trefil.Všechno dobré popřál žákům a učitelům i bývalý žák, dnes již světoznámý operní pěvec, Adam Plachetka.

Během podzimu se konaly tradiční výměnné zájezdy(Querxenland, Backnang, Dánsko) a vánoční koncert v Lucerně, tentokrát s imaginární postavou Járou Cimrmanem.

Významnými a pro žáky zajímavými exkurzemi byla návštěva Matematicko-fyzikální fakulty UK v Praze a Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni.

Ke Dni učitelů (28.3.) se dostalo významného ocenění kolegyni Dagmar Křivkové , učitelce německého jazyka, z rukou paní ministryně Kalvachové za vynikající pedagogickou práci ve vyučování. Je již v pořadí třetím takto oceněným pedagogem naší školy.

Naši žáci se stali velice úspěšnými "sportovci", kdy vybojovali 1. místo v souboji základních škol v sérii závodů plavecko-běžeckého poháru.

Kromě sportovních výsledků jsme se umístili na velmi pěkných místech i v dalších soutěžích. Jednou z nich byla soutěž k významné události našich dějin, a to k 75. výročí operace Anthropoid. V kategorii výtvarných prací základních škol obsadila 2. místo žákyně Johana Kubištová. V celorepublikové německé recitační soutěži obsadily naše žákyně vynikající 1. a 3. místo.

Závěr školního roku patřil neodmyslitelně závěrečné školní akademii spojené se slavnostním stužkováním žáků 9.tříd. Bohatý program akademie a celý slavnostní akt se konal v divadle Hybernia již po desáté.

Po náročných jednáních a přípravách začaly koncem škol. roku stavební práce na stavbě nové školní jídelny. Práce potrvají zhruba do konce roku 2017.