Školní rok 2008/2009

Do školy po letech nastoupili prvňáčci. „Oprášili jsme“ nabyté staré zkušenosti s nejmladšími školáky. Výuka německého jazyka byla dotována dvěma hodinami týdně.

V říjnu 2008 se ve škole sešli bývalí absolventi ze 40.let minulého století. Zážitek z návštěvy školy byl obrovský a dojemný. Vzpomínali a srovnávali.

Vzdělávací program nás stále víc a víc vtahoval do Evropy, komunikace s lidmi odlišné kultury se stává samozřejmostí. Začala se rozvíjet spolupráce s další školou – rakouskou Offene Volksschule Wien. V tomto školním roce se připravoval nový vzdělávací projekt Socrates – Comenius.

Škola získala za dlouholeté vzdělávání žáků v cizích jazycích, za propagaci německého jazyka ve výuce němčiny a za jazykové vybavení absolventů školy významné ocenění – plaketu Schulen-Partner der Zukunft. (Škola-partner budoucnosti). Plaketa byla slavnostně předána , jako jedné ze dvou škol v ČR, z rukou zástupců Velvyslanectví Spolkové republiky Německo řed.školy K.Vávrové. Je to pro školu velmi povzbuzující a motivující do další mezinárodní spolupráce. Ocenění nyní zdobí fasádu školy.

Mezi úspěšné akce celého škol.roku patřil jednodenní projekt k Evropskému dnu jazyků, divadelní představení se školou v německém Backnangu, již tradiční a mezi rodičovskou veřejností oblíbený vánoční koncert, bruslení na Štvanici, zahraniční výměnné zájezdy, oblíbený sportovní den a závěrečná školní akademie.

Zvýšila se úroveň žákovského časopisu KLÁDA, zvýšil se počet ve vybavenosti školy novými počítači a monitory, prohloubila se další činnost ve Stonožce. Na podzim roku 2008 probíhala jednání o spolupráci s o.p.s. SIRIRI, které se stará o děti-sirotky ve Středoafrické republice. (např.akce pastelky pro děti)

Významnou událostí byly akce v rámci Příběhů bezpráví zaměřené na 40.výročí událostí roku 1968 a beseda s bývalou televizní hlasatelkou Kamilou Moučkovou.

Všechny akce, veškerá činnost na škole probíhá i s pomocí rodičů, kteří velice ochotně pracují v KRPŠ.

Díky pilným a nadaným dětem, úsilí, vytrvalosti a pedagogickému nadšení škola žila a žije prací. A proto ne nadarmo se praví: „U nás doma v Evropě.“