Škola v přírodě, Tři studně, Fryšava pod Žákovou horou, 2.A


Pondělí

Počasí nám dnes přálo, sluníčko svítilo, a tak nás skvělá nálada neopouštěla. Po příjezdu do areálu nás přivítaly usměvavé paní kuchařky s rajskou omáčkou. Čekalo nás vybalování tak jsme s tím neotáleli, rychle vybalili a vyrazili na krátkou procházku ke studánkám Barborka a Vitulka. V rámci večerního programu jsme si vymysleli názvy našich pokojů a předvedli týmové pokřiky. Potom už se jen koukli do všech rohů našich pokojů a popřáli si dobrou noc.

Úterý
Po první noci nás čekal první celý den plný dobrodružství. Ráno jsme se nastartovali rozcvičkou a po snídani pokračovali procházkou. Vyrazili jsme do lesa, kde jsme postavili domky pro trpaslíky. Odpoledne nás zastihl lehký deštík. To nám ale nevadilo, protože jsme právě odpočívali po obědě. Když jsme se vydali prozkoumávat další okolí, počasí už se umoudřilo a my si užívali her bez deště. Také jsme začali nacvičovat vystoupení na akademii. Večerní program dnes zahrnoval vědomostní soutěž riskuj a popřáli jsme Sofinkám vše nejlepší k jejich svátku. Teď už ležíme v postelích a těšíme se na další den.

Středa
Třetí den našeho pobytu nás předpověď počasí připravovala na propršený den. To se naštěstí změnilo jen na dopolední přeháňku a my jsme se alespoň připravili na plánovaný večerní program - psaní pohledů. Naučili jsme se tedy, jak se takový pohled a adresa píše. Také jsme stihli nějaké hry. Po odpoledním klidu jsme využili hezkého počasí a s přibalenými pláštěnkami vyrazili na procházku kolem místního rybníka Sykovec. Po cestě jsme se stavili v obchůdku, doplnili ubývající zásoby a také nakoupili nějaké suvenýry na památku. Večer jsme si pochutnali na výborném rizotu, stejně tak jako v poledne na buchtičkách se šodou. Před ulehnutím do postýlek jsme se kromě psaní pohledů také pobavili při předvádění připravených scének na téma "reklama".

Čtvrtek
I když nám počasí dnes tolik nepřálo, dnešní den jsme si přesto užili. Z rána nás čekala dobrá zpráva - rozcvička nebude. Možná to pro většinu z nás až tak dobrá zpráva nebyla, protože máme rozcvičku rádi a tak jsem se aspoň lehce protáhli na pokojích. Dopoledne jsme se věnovali barvení triček. Vymysleli jsme spousty zajímavých vzorů a byli zvědaví, jak nám trička vyjdou. Oběd nám opět moc chutnal, a tak jsme pro paní kuchařky nakreslili diplomy. Odpoledne jsme trochu nacvičovali na akademii a potom už zjišťovali, co jsme vytvořili na tričkách. Bohužel už nás čekalo i balení, ale za to kdo dobalil, mohl vyrazit na večerní program - diskotéku. Tam jsme si vyhlásili vítěze naší celopobytové hry. Vyhrála naše dnešní oslavenkyně Anetka - gratulujeme! Zahráli jsme si nějaké taneční hry, zatančili na muziku a teď už musíme jít spinkat. Zítra vyrážíme zpět za vámi a už se moc těšíme.