Školní rok 1966/1967
Od září 1966 přijímá škola děti z 2. tříd základních škol. Už se tedy nekonal zápis do 1. tříd. Celkový počet dětí ve škole je 496 žáků. S odsunutými 1. a 2. ročníkem odešly do ZDŠ Slovenská učitelky Marie Martanová a Libuše Zachardová. Na místo učitelky biologie nastoupila po Janě Skálové (mat. dovolená) Alena Gregorová, nově nastoupila též Mirka Nešporová, býv. zástupkyně řed. ZDŠ Slovenská, zůstala však jen do konce kalendářního roku, kdy odešla do důchodu. Na takto uvolněné místo byla přijata mladá učitelka Eva Straková. Od 1. 5. 1967 učí na škole též s. Zdeněk Procházka.
Vedení PO podniklo o prázdninách s vodáckými kroužky zájezd po řece Nežárce, který se velice vydařil. Na školní besídce v Radiopaláci 16. května bylo vzpomenuto 65 let od vzniku školy.
Němčinu letos vedly ve 3. a 4. třídách učitelky Rosická, Kafková a Sklenářová. Na konzultace do školy přichází pedagogové ze Slovenska, Moravy, Dánska, NSR. Letos byla vybudována jazyková pracovna s 10 polouzamčenými dvojboxy v ceně asi za 70 000 Kčs.
Ministerstvo školství bylo reorganizováno v důsledku zřízení nového ministerstva kultury a informací s ministrem Ing. Hoffmannem. V některých školách byly zavedeny volné soboty. Pedagogové došli ke kladnému závěru z tohoto opatření.
V naší Praze se dostaly do tempa přípravné práce ke zřízení podpovrchových tramvajových tras - základ nového řešení MHD. Proto nastaly veliké demolice. Nuselské údolí bude přemostěno, buduje se dvouposchoďový most. Na Václavském náměstí se staví podpovrchový podchod pro pěší a dojde k dočasnému odklizení rampy Národního muzea. Lze si jen přáti, aby tyto změny uspokojivě vyřešily dopravní problémy v Praze.
V Montrealu se podařilo i za velmi vypjaté situace ve světě (Vietnamská válka a agrese Izraele do arabských států) uskutečnit Světovou výstavu, kde má náš pavilon rozlohou třetí a přitažlivostí a krásou snad první místo před velmocemi.
V Číně propukla pod vedením KS Číny Mao-Ce-Tunga "Velká kulturní revoluce". Její význam teprve ukáže budoucnost. KS Číny zmařila celosvětovou poradu komu- nistických stran a tak se letos konala jen porada evropských stran v K. Varech.
Nové objevy techniky byly tragicky poznamenány katastrofou třech Američanů na lodi Apollo a sovětského kosmonauta Vladimíra Komarova v novém typu Sojuzu.
Je velkým úkolem školy aby nejen učila, ale aby vychovávala socialistického člověka.