Výměnný pobyt v Norderney
22.-29.5.2009

Pátek, 22.5.2009
Cesta vlakem byla v pohodě, třikrát jsme přesedali, něco na zub zakoupili. Trajektem cesta zapadajícím sluncem ozářená, vichr nás málem z paluby odvál. Rodiče a kamarádi v přístavu nás vřele přivítali MOIN MOIN ;-).

Sobota, 23.5.2009
Ráno jsme všichni dostali kola, divná zdála se-žádná přehazovačka-leč kopec jediný je pouhopouhá duna písečná! Sobota slunečná byla, někteří odvážlivci i do moře vlezli. Mowe, Muschel, Ebbe, Flut, Strand...to i více známe už. Školu celou prohlédli jsme-chemii, fyziku a počítačovku,tu lepší máme,ale slzu uronili jsme při pohledu na aulu,hudebnu,dílny,knihovnu...V rodinách nám dobře je a na zítřejší surf se již těšíme.

Neděle, 24.5.2009
Dopoledne nedělní začali jsme bohoslužbou v evangelickém kostele. Pak jsme si navlékli neoprén a učili se surfování :-). Fakt nám to šlo! Super! Sluníčko bylo,vítr fučel,ale trochu studeně. Odpoledne v rodinách. Zítra škola!

Pondělí, 25.5.2009
Dnes škola byla, úkoly velké nám dali (články do novin a časopisu o nás psát, k tomu plakát). Pak na kolech prohlídka města byla (to byl pane peleton), pamětihodnosti zdejší známe už! Odpoledne hry vikingské a na závěr grilování. Slunce ráno nebylo, ale už je tu, hurá!

Úterý, 26.5.2009
Ráno nás bouřka nevídaná probudila. Hromy, blesky nad mořem a Norderney s lijákem 3 hodiny tu řádily! Pan starosta nás na radnici mile uvítal a zajímavě povídal. Pak z nás malíři se stali, Kunstprojekt nás vážně bavil. Skvělá umělecká díla vznikla dnes, těšte se :-).

Středa, 27.5.2009
Dnešní noviny o nás hezký článek s fotkou přinesly! Ve skanzenu jsme se hodně o zdejším životě a zvycích dozvěděli, tradice už místní známe! Přednáška a exkurze o mořských hrázích zajímavá byla. Počasí však zradilo nás-vichr, déšť a zima-Wattwanderung jsme museli zrušit :-(.

Čtvrtek, 28.5.2009
Hurá, články dopsány, plakáty domalovány :-). Dnes vyrazili jsme na kolech k majáku (vichr ale brzdil nás). Pohled na celý ostrov úchvatný! Exkurze do vodárny (samovýroba pitné vody zdejší). Pozvání na zmrzlinu jsme neodmítli a večer rozlučkový oheň na pláži. Nikdo domů nechce, je tu krásně, německy už mluvíme hladce, kamarádství naše nemá chybu! Asi tu zůstaneme ;-).