Výměnný zájezd do Brondby
11.-16.listopadu 2007

Neděle 11.11.2007
Ráno jsme vyjeli v 5:30. Jeli jsme napříč celým Německem. V Rostocku jsme nastoupili na trajekt a tím jsme jeli asi 2 hodiny. Když jsme dorazili do Dánska, jeli jsme jěště hodinu a půl autobusem do Brondby. Tam jsme dorazili v sedm hodin, rozdělili jsme se do rodin a těšili se na další den.

Pondělí 12.11.2007
V pondělí ráno jsme šli ke škole, tu jsme si prohlédli i návštěvou školního bazénu a školy. Odpoledne jsme šli do Kodaně, kde jsme se rozdělili do skupinek a navštívili památky. Večer jsme měli volno a většina z nás šla na trampolínu k Andersovi.

Úterý 13.11.2007
Ráno jsme jeli na radnici městečka Brondby, kde nás přivítal pan starosta, dal nám všem drobný dárek a připraveno bylo i občerstvení. Poté jsme se přemístili na vlakovou stanici, ze které jsme vyjeli navštívit muzeum přírodních věd. V muzeu jsme si mohli vyzkoušet různě věci na principu fyziky. Po muzeu následoval stejně jako předchozí den volný program s rodinami. My, to jest Kristina, Jana, Leona a Ruth, jsme byly v bazénu, na tobogánu a velkých kruzích. Tento den se nám velmi líbil.

Středa 14.11.2007
Ráno jsme se sešli opět na vlakovém nádraží a jeli jsme na hrad Kronborg, proslulý divadelní hrou Hamlet. Bylo pekelně frišno. Klepali jsme se jak ratlíci, ale návštěva hradu byla velmi zajímavá. Při prohlídce hradu jsme hledali odpovědi na otázky. Večer jsme šli do školy na party, kde na první části seděli rodiče a společně jsme jedli, co rodiče uvařili. Pak rodiče odešli. tančilo se a hráli hry. Okolo půl desáté jsme šli domů.

Čtvrtek 15.11.2007
Ve čtvrtek jsme vstali v 9 hodin a došli na vlakové nádraží, odkud jsme vyrazili na poslední návštěvu Kodaně. Nejprve jsme se šli podívat na známou sochu Malé mořské víly a poté jsme měli možnost jít nakupovat. Po poledni se k nám připojili dánští studenti a společně jsme navštívili muzeum Carla Jacobsena - muzeum piva, které se nám velmi líbilo. Poté jsme šli všichni na jídlo do turecké restaurace. Jídlo nám velmi chutnalo. Večer jsme šli do divadla, kde jsme shlédli balet od českého choreografa Jiřího Kiliána. Bylo to místy trošku nudné, ale celkově se nám to líbilo. Po představení jsme se vrátili zpět do Brondby.

Pátek 16.11.2007
Ráno jsme vstali v 7:30, nasnídali se a vyrazili na nádraží. V půl deváté jsme vyrazili směr Praha. Během cesty jsme místy jeli pomalu, protože byl velký provoz, ale cesta nám s několika promítanými filmy rychle ubíhala a před desátou hodinou jsme byli zpátky v Praze. Těšíme se, až za za dva týdny budeme moci přivítat dánské studenty a učitele u nás.

žáci 8. a 9.třídy