Jazykový pobyt v Querxenlandu
11.-14.12.2017

Pondělí
Dnes jsme přijeli do Querxenlandu kolem jedné hodiny. Hned po příjezdu začal program. Rozdělili jsme se do dvou skupin, ta první pekla a zdobila cukroví a druhá skupina vyráběla svíčky, sněhuláka nebo kapsičku se sobem. Ve středu si tuhle práci ve skupinách vyměníme. Před večeří jsme dostali list s adventní básničkou, kterou jsme se začali učit zpaměti.

Úterý
Dnes dopoledne jsme šli na výlet do města Seifhennersdorf do evangelického kostela, kde nám paní průvodkyně vyprávěla o Vánocích a adventních zvycích. Po obědě byly dvě hodiny němčiny, měli jsme za úkol mimo jiné vymyslet scénku o Vánocích na téma „Wunschzettel“. Navečer jsme navštívili kytarový koncert, poslouchali jsme vánoční písně v němčině, angličtině i francouzštině. Někteří z nás si mohli vyzkoušet hudební doprovod a taky tanec. Koncert se nám líbil a těšíme se na zítřejší program.

Středa
Dnes byl velice zajímavý den. Ráno jsme byli na snídani. Po snídani jsme byli na výuce Nj, kde jsme hráli hry a opakovali jsme básničku „Vor Weihnachten“. Poté jsme vyrazili vyrábět soby, sněhuláky a svíčky nebo péct a zdobit cukroví. Sob byl super. Poté jsme šli na oběd a po obědě volno. Na obědě jsme dostali čokoládu. Po obědě jsme se teple oblékli a vypravili se na procházku. Po cestě jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o zdejších vylupovačích. Zase chvíle volna, kde se mohly přednášet básničky. Poté byla večeře a následně jsme procházeli Querxenland s pochodněmi. Večer byla diskotéka a hrozně jsme se nasmáli. Šli jsme spát v 21:30. A tohle byl náš příběh.

fotky