Jazykový pobyt v Querxenlandu
4.-8.9.2017

Pondělí 4. 9.
4. září jsme šli na zahájení školního roku. Zahájení bylo na školním hřišti kvůli přestavbě jídelny. Po zahájení jsme čekali na autobus do Německa. Po příjezdu jsme začali vybalovat, po vybalení jsme dostali na dveře lístek s bodováním pokojů. Šli jsme na večeři, ta byla dobrá a po večeři jsme šli ještě na diskotéku s německými dětmi.

Vojtěch Stuchlík a David Ždimera

Úterý 5. 9.
Po snídani jsme se učili o obilí a byla to zábava. Pak jsme šli na oběd a po poledním klidu jsme se chvíli učili němčinu. Pak jsme šli vyrábět koláže z přírodních materiálů. Trvalo nám to hodinu a půl, takže jsme ještě měli čas jít před večeří na hřiště. Po večeři bylo kino v němčině. Bylo to skvělý. Film byl o holčičce, která žila s tatínkem na ostrově. Skoro všemu jsme rozuměli. Pak jsme šli spát.

Anežka, Eliška, Clara a Ester

Středa 6. 9.
Ve středu jsme byli na celodenním výletě. Na snídani jsme si připravili svačinu na cestu a po snídani jsme vvyrazili. Cesta byla dlouhá, ale hezká. Cestou nás přepadl déšť, který asi tak po 2 km zase skončil. Nejdřív jsme šli na bobovou dráhu. První jízdu jsme měli zadarmo. Pak si každý koupil tolik jízd, kolik chtěl. Užili jsme si spoustu zábavy. Potom jsme šli do mlýna, kde nám pan mlynář ukázal, jak takový větrný mlýn vypadá a funguje. Prohlídka mlýna byla zajímavá a dokonce tam byl i výtah. Zpátky do Querxenlandu jsme jeli autobusem. Myslíme, že náš výlet byl super a těšíme se na další.

Štěpán Čech a Hugo Záleský

Čtvrtek 7. 9.
Dnes jsme vstali v 7:00 a šli jsme na snídani, byla jako vždy výborná. Po snídani jsme šli péct chleba, každá skupina měla jinou příchuť a byly to chleby: cibulový, sezamový, dýňový, slunečnicový a jen čistý. Než těsto nakynulo, šli jsme si hrát na hřiště. A když jsme si dohráli, vrátili jsme se a viděli, že ty chleby malinko nakynuly. Když jsme je pekli, udělali jsme pár fotek a šli na oběd. Po obědě jsme se šli učit němčinu a po němčině jsme si šli uklízet pokoje. Všichni kluci ze 4. B dostali 10 bodů a to bylo maximum :-). Potom byla soutěž Querxenland hledá talent. Všichni, kdo chtěli, si mohli připravit jakékoli vystoupení a bylo to hezké. Vyhrálo představení s názvem Fantom opery.

Štěpán Čech a Hugo Záleskýfotky