Výměnný zájezd z Broendby
4.-8.12.2017

Pondělí 4. 12.
V pondělí jsme si po obědě ve školní jídelně zašli na vánoční trhy na náměstí Míru. Pak jsme zamířili na Václavské náměstí, do Lucerny, ke Stavovskému divadlu a Karolinu. Vyšlápli jsme více než sto schodů na Prašnou bránu, odkud jsme měli krásný výhled na celou Prahu. Den jsme zakončili návštěvou výstavy modelů Blanky Matragi v Obecním domě.

Úterý 5. 12.
V úterý jsme ráno jeli do Liberce do iQLANDIE. Celý den jsme zkoumali to, co už před námi někdo prozkoumal, ale byla to pro nás velká zábava. Po obědě - řízku a hranolkách - jsme zhlédli film Cesta časem v místním planetáriu. Kolem 17. hodiny jsme byli zase zpátky v Praze.

Středa 6. 12.
Středu jsme strávili prohlídkou Pražského hradu. Byla zima, ale docela pěkně. Navštívili jsme Chrám sv. Víta, kde i Dánové hledali jediné malované okno, jehož autorem je Alfons Mucha, dále jsme jako rytíři vjeli do Vladislavského sálu, kopie Svatováclavské koruny ale byla na výstavě v Moskvě, takže jsme ji bohužel neviděli. Na trzích před bazilikou sv. Jiří jsme se zahřáli čajem a pokračovali v prohlídce baziliky, Zlaté uličky i Daliborky. Na Malé Straně jsme zašli do Hergetovy cihelny a pak už na oběd. Po obědě jsme si přáli svá tajná přání na Karlově mostě u sochy sv. Jana Nepomuckého a pak došli až na Staroměstské náměstí, kde jsme společný program ukončili.

Čtvrtek 7. 12.
Čtvrtek jsme strávili v zoo. Nejprve jsme měli společný program nazvaný Trénink není drezura, kde nám své kousky předvedlo prasátko a dikobraz a pak i jeden z našich dánských kamarádů. Moc jsme se nasmáli a budeme dlouho vzpomínat. Pak Češi provedli Dány po naší krásné zoo, každý kam chtěl. Svítilo nádherně sluníčko a bylo docela teplo. Odpoledne jsme se rozešli a znovu potkali na lodi na Vltavě, kde se konala naše rozlučková party. V ceně bylo i bohaté občerstvení, výhledy na osvětlenou Prahu neměly chybu a romantická atmosféra přiměla i nejednoho hocha k vyznání. Jen neradi jsme se rozcházeli do svých domovů.

Pátek 8. 12.
V pátek jsme se už jen ráno sešli na letišti, odkud naši kamarádi odlétali domů. Několikrát jsme si řekli Goodbye! a pak se trochu neochotně vydali do školy. Skončil pěkný týden a už se těšíme, až na jaře pojedeme do Kodaně!

fotky