Výměnný pobyt v Delmenhorstu - 6. a 7.třídy
27.5.-2.6.2013

Zpráva z cesty: dojeli jsme v pořádku, cesta vlakem velmi pohodlná. Občerstvení při přestupu v Drážďanech. V Delmenhorstu na nádraží příjemné a milé přivítání panem ředitelem a rodiči hostitelských rodin.

Středa 29.5.
Dopoledne jsme byli v hodinách a v rámci projektu jsme upekli dva jablečné koláče. Povedly se a všem moc chutnaly. Odpoledne jsme navštívili statek u Schwartingu a viděli telátka. Počasí nám přálo.

Čtvrtek 30.5.
Dopoledne příjezd do Brém a z hlavního nádraží jsme jeli šestkou do interaktivního muzea UNIVERSUM BREMEN. Po rozchodu v muzeu se každý vydal se svým německým partnerem po jedné ze tří tématicky zaměřených cestách (člověk-Země-vesmír). Pak jsme jeli do zábavního parku vedle muzea a v odpoledních hodinách jeli zpět do Delmenhorstu. Moc se nám výlet líbil a díky sluníčku jsme si odpoledne užívali volna i dále.

Pátek 31.5.
Dnes nás přivítal pan starosta Delmenhorstu, fotografovali jsme se s novináři. Uvítali nás, zhodnotil kladně naše výměny a pochválil za práci obě školy. Pak jsme odjeli do Brém, prošli město se známými muzikanty a projeli se lodí v brémském přístavu. Počasí bylo skoro letní, jen foukal silnější vítr. Zítra máme programy v rodinách a začneme balit na cestu domů.

Sobota 1.6., Neděle 2.6.
Počasí se úplně obrátilo, sluníčko se schovalo a my jsme prožili celý den v rodinách. Večer nám už nezbývalo nic jiného: začít balit své věci. V neděli v půl desáté jsme se sešli na nádraží. Cestou domů vlakem jsme si měli opravdu o čem povídat. Už teď se těšíme na jejich příjezd 10.června k nám.