Zájezd do Řecka - 9.třída

Protože jsme už v deváté třídě zanedlouho se budeme muset rozloučit, byl pro nás uspořádán týdenní zájezd na řecký ostrov Kefalonia. 29.května jsme nastoupili do autobusu,který nás přes sousední Rakousko dovezl do Itálie. Cesta trvala kolem 20 hodin. Druhý den jsme autobus opustili a po procházce starobylou Anconou nastoupili na obrovský trajekt. Tam jsme strávili opravdu nevšedních 25 hodin. Loď byla tak velká, že na ní nechyběl ani bazén, kino, restaurace - a dokonce ani diskotéka. Ovšem pravá romantika se nabízela při pohledu ze zádi na širé moře... Vylodili jsme se na Kefalonii, kde na nás už čekal autobus. Ten nás vysadil přímo o osadě Lepeda a my se mohli zabydlet v hezkých apartmánech.

Následujících šest dnů bylo nezapomenutelných. Kromě okruhu kolem ostrova, výletu do Argostoli a výpravy na pláže Xi a Myrthos jsme měli volný program. Často jsme chodili na blízkou pláž, protože voda byla příjemná. Nutno podotknout, že jsme si sami (!) vařili.

Domů jsme letěli 7. června, v devět večer jsme přistáli na pražské Ruzyni. Vědění, že následující den máme ředitelské volno, nás hřálo u srdce. Přesto se některým z nás během loučení nápadně leskly oči. To při pomyšlení, že tohle byl náš poslední společný výlet...