Račice

V sobotu 15.5. jsme po osmé hodině ranní společně s pány učiteli Ševčíkem, Rathem a instruktorem Otou vyrazili na naši cyklistickou školu v přírodě poblíž Račic u Berouna. Poslední úsek cesty jsme všichni zoufale pozorovali na displejích našich mobilů čárky ukazující signál, které ubývaly přímo úměrně cestě, po které nás autobus odvážel dál a dál do lesů, do chaty Palestra Relax, ležící zhruba 5 km od nejbližší civilizace a jež se nám měla na následující týden stát domovem.

Na místo jsme dorazili kolem desáté hodiny. Vybalili jsme si a na obědě nás přivítal usměvavý pan správce, aby nám sdělil instrukce. Dozvěděli jsme se například, že jediné místo, kde spolehlivě chytíme signál, jsou dva pařezy u chaty, nazývané "telefonní budka". Hned odpoledne jsme se vydali na cyklistický okruh po okolí.

Během týdne jsme uskutečnili čtyři odpolední výlety na kolech: na přehradu Klíčava, do Berouna, na Křivoklát a do vesnice Veliz se zříceninou proboštství. V pátek, poslední den před odjezdem, jsme se vydali na celodenní výlet na zříceninu Týřov. Abychom si trošku odpočinuli od kol, na jeden den jsme měli na programu sjezd Berounky na kánoích od Roztok u Křivoklátu do Žloukovic, což je asi 20 km.

Dopoledne jsme zatěžovali zase jiné svalové skupiny: při atletice, volejbale a turnaji ve fotbale a vybíjené, jedno dopoledne jsme také věnovali jízdě zručnosti na kole.

To, že se máme vypravit do hlubokých lesů pouze se třemi učiteli, nás nejdříve zarazilo, ale nakonec všichni tři zastupovali naše maminky opravdu dobře. Domů jsme se unavení, ale spokojení vrátili v sobotu 22.5. a "v pedálech" jsme měli za celý týden něco kolem 180 km.

Anna Šimerdová, 7.B

foto