Lyžařský zájezd Pec pod sněžkou
5.třídy, 13.-20.1.2008

Neděle, 13.1.2007

"Nešťastná třináctka" se k naší velké radosti nevyplnila a tak po tříhodinové jízdě pohodlným autobusem Mercedes jsme dorazili do Pece pod Sněžkou na autobusové nádraží, kde na nás již čekala rolba s vlekem. Přeložit všechna naše zavazadla i lyže byl trochu oříšek, ale nakonec se dobrá věc podařila a my mohli pohodlně a navíc za krásného slunečního počasí jen s malými batůžky vyrazit směr bouda Jitřenka, kde jsme měli zajištěné ubytování. Rozdělení do pokojů, nezbytné vybalení lyží a zavazadel a pak již lahodná hovězí svíčková s brusinkovým terčem a houskovým knedlíkem. Po večeři informativní schůzka a pohádka Čert ví proč. Poté ještě nezbytná hygiena a hupky dupky do čistě ustlaných postýlek v očekávání nového dne.

Pondělí, 14.1.2007

Bezoblačné ráno bylo nám příslibem kvalitní lyžovačky. Švédský stůl k snídani nám poskytl nadmíru možností k načerpání potřebných sil a již rychle na svah k rozřazení do družstev. Poté rozdání zakoupených permanentek a do oběda jsme ještě stačili několik jízd. K obědu nám dnes připravili hovězí polévku s domácími nudlemi a uzenou kýtu a hrachovou kaší a okurkou. Jako moučník navíc domácí švestkový koláč. Po odpoledním klidu počasí již tak bezoblačné nebylo, přesto jsme se již vrhli na lyžařský výcvik v družstvech plnou parou. Odpoledne rychle uteklo a po návratu na nás čekala svačinka a sušení mokrých svršků. K večeři vepřový plátek na houbách s rýží a po ní soutěže družstev v místnosti. A dále s ohledem na celodenní sportovní zátěž řádná hygiena a včasná večerka.

Úterý, 15.1.2007

Jak se v pohádkách o Rákosníčkovi praví "... za mlhou hustou tak, že by se dala krájet" jsme se dnes probudili i my. Již tradiční bohatý švédský stůl k snídani nám však ponurou náladu částečně vylepšil. Dopolední lyžařský výcvik se tedy odehrával v rovině spíše sjezdovou trať hledací, ale přesto vzhledem k zanedbatelným frontám na vlecích, k naší naprosté spokojenosti. Polední hovězí polévka s vejcem a moravský vrabec s bramborovým knedlíkem a špenátem dokázaly částečně hustou oblačnost rozpustit, takže v průběhu odpoledního lyžování jsme i místy zahlédli bojující sluníčko za mraky a při poslední jízdě na sedačkové lanovce zpět na chalupu se některým z nás ukázala i nejvyšší hora ČR - 1.602 metrů vysoká Sněžka. Část z nás na dnešní odpoledne vyměnila 2 prkýnka za jedno širší a absolvovala výcvik na snowboardu. Za naši snahu nás pan kuchař odměnil lahodnými domácími šátečky k odpolední svačině a boloňskými makarony k večeři. Po náročném dni nám přišel vhod již poklidný večerní program, kdy jsme shlédli druhou část pohádky Čert ví proč.

Středa, 16.1.2007

Třetí den je, jak se říká, kritický. A tak zákonitě musela přijít změna zatížení našich mladých organizmů. Po ji tradičně bohaté snídani jsme šli ven bobovat a kluzákovat na nedaleký kopec. V poledne na nás čekala gulášová polévka a borůvkové knedlíky se šlehačkou. Odpoledne potom krátký pěší výlet přes Vlčí rokli ala "nordic walking" na Boudu Svornost, kde jsme si pochutnali na ovocných a zmrzlinových pohárech a zahřáli se čajem. K večeři bylo grilované kuřecí stehno s bramborem a večer pak již netrpělivě očekávaná diskotéka, na které jsme se všichni vydováděli dosyta.

Čtvrtek, 17.1.2007

Počasí: dopoledne polojasno, odpoledne mlha, teplota +3 st.
Snídaně: švédský stůl
Dopoledne: výcvik lyže, snowblady
Oběd: zelná polévka, sekaná s bramborovou kaší
Odpoledne: výcvik lyže, snowblady, snowboard
Odpolední svačina: buchta
Večeře: vepřové na kmíně s rýží
Večerní program: hry v místnosti

Pátek, 18.1.2008

Počasí: oblačno
Snídaně: švédský stůl
Dopoledne: výcvik lyže, snowblady
Oběd: hrachová polévka s párkem a opečeným chlebem, smažený sýr, brambor
Odpoledne: výcvik lyže, snowblady, snowboard
Večeře: rajská omáčka s těstovinami
Večerní program: disco

Sobota, 19.1.2008

Výrazné oteplení přineslo k naší nelibosti i dešťové srážky a hustou mlhu. Budíček i snídaně (opět pestrý švédský stůl) byly posunuty a na svah jsme vyáželi s ohledem na nevlídné počasí také později než obvykle. Po návratu nás zahřála lahodná hovězí polávka s játrovou rýží a gulášek se špekovými knedlíky. I přes prodloužený polední kid se nám nepodařilo vše důkladně dosušit, a tak se potvrdila nutnost dvojího lyžařského oblečení. I zkrácený odpolední výcvik proběhl opět za nepříznivého počasí, takže jsme se všichni těšili na odpolední svačinku po návratu a teplou sprchu. Poté jsme se již museli věnovat balení lyží a zavazadel, tedy přípravě na odjezd. Na závěrečnou večeři nám pan kuchař připravil čevabčiči s hranolky a bohatou zeleninovou oblohou. Závěrečný večer proběhl v duchu scének a soutěží, ale především v očekávaném vyhlášení a odměnění účastníků.

Neděle, 20.1.2008

Krakonoš se s námi i poslední den loučil deštivým počasím, které nám komplikovalo nakládání zavazadel a odchod do Pece na autobus. Přesto se nám po snídani vše podařilo v daném čase zvládnout a tak až na pozdní příjezd objednaného autobusu proběhl i odjezd z Jitřenky a návrat do Prahy v pořádku. Cestu nám zpříjemnil balíček na cestu - poslední pozdrav skvělého pana kuchaře. TAK SNAD ZASE ZA ROK NA HORÁCH NASHLEDANOU !