Herlíkovice

25. ledna v půl osmé ráno už všichni netrpělivě očekávali příjezd autobusu, který nás měl zavézt do lyžařského areálu Herlíkovice. Cesta netrvala dlouho a něco málo před polednem jsme už byli u penzionu Mlýn a nosili jsme lyže do lyžárny a kufry do svých pokojů.

Snídaně, obědy a večeře se podávaly ve velkém sále, kde byl kulečníkový stůl, pohovka s konferenčním stolkem a televize. Zde se odehrávaly skoro všechny naše společné večery, hráli jsme tu různé hry, měli jsme tu diskotéku, a poslední večer jsme uspořádali na rozloučenou karneval.

V přízemí byl ještě menší salónek a společné sprchy. Chata měla dvě patra a pokoje byly většinou po třech nebo čtyřech osobách. Pokoje jsme se snažili mít uklizené, jelikož přísnému bodování nikdo neunikl.

V devět hodin večer jsme se chystali ke spánku, v půl osmé ráno byl budíček. Po snídani jsme se šli připravovat na lyže. Sjezdovky, značené barvami podle obtížnosti, nebyly daleko. Nejdelší na stráni kopce Žalý měřila 1019 m.n.m. Na lyžování jsme byli rozděleni do čtyř skupin. V chatě i na sjezdovkách jsme si užili spoustu legrace a všichni na Herlíkovice rádi vzpomínáme.

Michaela Jašová, 6.B