Lyžařský zájezd Benecko
3.třídy, 19.-26.1.2008

Sobota, 19.1.2008

Cesta nám rychle uběhla. K chatě jsme šli asi půl hodiny pěšky. Ubytovali jsme se, navečeřeli, seznámili jsme se s pravidly a šli spát.

Neděle, 20.1.2008

Bohužel stále prší, sníh nám mizí před očima. Dopoledne jsme se rozlosovali do družstev a hráli hry. Po odpoledním kufru nás čekala hodinová procházka mezi zbytky sněhu. Trochu jsme se koulovali. Po večeři se jídelna proměnila v kino a zhlédli jsme několik dílů ze seriálu Jen počkej zajíci. A pak šupky dupky do pelíšku.

Pondělí, 21.1.2007

Ráno jsme měli budíček jako vždycky v 7:30. Rychle jsme se oblékli, nasnídali a šlí před chatu k autobusu. V autobuse bylo několika dětem špatně, ale nakonec jsme dorazili. Vůbec jsme netušili, že jedeme do IQ parku BABYLON v Liberci. Bylo to tam výborný, např. zrcadlový labyrint, vodní hračky, elektrická místnost a velká místnost všeho druhu. Potom jsme měli chvilinku na koupení jídla a pití nebo suvenýrů. Když jsme jeli zpátky, cesta už byla klidnější. Přijeli jsme do chaty, převlékli se a běželi do jídelny na oběd. Potom nás čekola pžekvapení, hra jménem "Autobus". Autobus je vědomostní soutěž, která spočívá v zodpovídání otázek s postupným přemisťováním míst. U večeře nic zvláštního nebylo.

Družstvo Snowboarďáků

Úterý 22.1.2008

Ráno po snídani jsme soutěžili v obouvání lyžáků, museli jsme je co nejrychleji nandat. Potom jsme šli na krátkou procházku. Pak byl oběd. K obědu byly knedlíky s masem a špenátem. Po obědě následoval polední klid. Pak jsme šli lyžovat. Při lyžování jsme se rozdělovali do pěti družstev. Když jsme si zalyžovali, šli jsme na hotel. Dostali jsme svačinu, chleba s pomazánkou. K večeři byly špagety. Po večeři nám pan učitel poutavě povídal o lyžích a výbavě na lyžování.

Družstvo Bílých tygrů

Středa 23.1.2008

Dnes byl budíček opět v 7:30. Poté nás čekala snídaně. Dopoledne jsme vyrazili lyžovat na Benecko, kde jsme si užili jízdy z pořádného kopce a hlavně jsme nahoru nemuseli šlapat. Přitom nám ale pořádně vyhládlo a tak nám mírně opožděný oběd skutečně chutnal. Po poledním klidu jsme byli na procházce k chatě "Pohlednička" a cestou zpět jsme jezdili na lopatách a kluzácích. Bylo to moc super. Následovala večeře a poté program v podobě několika dílů večerníčku "Jen počkej". Přejeme vám hezký den.

Družstvo Ledových orlů

Čtvrtek 24.1.2008

Dnes jsme se probudili a oblékli jsme se do oblečení. Připravili jsme snídani. Pak jsme se oblékli do obleků na lyže a šli jsme na Benecko lyžovat. Když jsme se vrátili z lyží, svlékli jsme se a dali sušit lyžařské kombinézy. A připravili jsme oběd. Po obědě jsme měli polední klid. Pak jsme šli na Benecko nakupovat dobroty. Večer jsme připravili večeři a pak byl večerní program - film o carvingu.

Družstvo Bobříků

Pátek 25.1.2008

Ráno jsme se probudili a my Horský vlci jsme šli ostatním připravovat snídani. Při snídani jsme z okna viděli lišku. Potom jsme se šli převlékat na lyže. Sjeli novou sjezdovku a nahoru jsme vyjeli sedačkovou lanovkou. Potom jsme šli do hotelu na oběd. Pak byl polední klid, ale pokoj 4 to moc nedodržoval. Ke svačině byl pomeranč. Pak jsme si balili kufry, lyže, boty, kluzáky. Pak následovala večeře a my Horský vlci psali tento deník. Večer jsme se převlékali na diskotéku. A pak následovaly diplomy. Měli jsme prodlouženou večerku. Byl to velice hezký pobyt.

Družstvo Horských vlků