Lyžařský kurz 4. tříd, Herlíkovice
21.-26.1.2018

Neděle 21.1.

Vyjeli jsme od školy v 15.10 hod. Do areálu Eden jsme dorazili v 17.30 hod. Už po cestě, když jsme se blížili k Vrchlabí, obdivovali jsme nádherně zasněženou krajinu. Po příjezdu na místo to bylo přímo pohádkové - všude krásný čerstvý sníh. Bydlíme v ubytovně s širokými chodbami a prostornými pokoji. Těšíme se na zítřejší lyžování.

Pondělí 22.1.

Dnes byl první den našeho lyžování. Byli jsme rozděleni do 4 družstev a pak jsme sjížděli sjezdovky. Některé byly lehké a jedna náročnější. K obědu jsme měli pečené kuře s bramborem a zelím a k večeři svíčkovou. Večer jsme šli do velké společenské místnosti hrát hry ve družstvech. Největší legrace byla tanec s citrony. Když jsme se vraceli z her do ubytovny, začalo znovu sněžit. Je to tu super.

Úterý 23.1.

Dnes byl druhý den našeho lyžování.

Někteří jsme byli přemístěni do jiného družstva podle schopností a taky instruktoři si vyměnili skupiny. Jedna skupina jela na Bubákov, druhá na Žalý a dvě zůstaly na nejnáročnějším svahu. Sněhu je spousty a je krásný. Po obědě přišlo hodně dopisů a pohlednic, na které jsme všichni čekali. K večeři nám dnes udělali výborné borůvkové knedlíky. Večer jsme hráli Kufr a pak jsme slavili Kubovy narozeniny.

Máme se skvěle. Ať žije lyžák.

Středa 24.1.

Dnes byl třetí den našeho lyžování.

Dnes ráno byla obloha šedivá, oteplilo se a sníh byl těžký. Dopoledne jsme lyžovali ve družstvech. Odpoledne jsme si mohli vybrat: mohli jsme buď znovu lyžovat nebo jít na hrátky ve sněhu. Jen malá skupinka si zvolila lyžování, ostatní si chtěli jít hrát. Za ubytovnou pod svahem je menší loučka a dětské hřiště, kde byly vysoké závěje. Tam jsme strávili celé odpoledne, mohli si stavět skluzavky, sněhuláky a další hry podle libosti. Večer jsme měli karaoke. Do postelí jsme tentokrát už těšili.

Čtvrtek 25.1.

Dnes byl čtvrtý a poslední den našeho lyžování. Hned ráno jsme měli elektronicky měřený slalom, který nám postavili zdejší ochotní vlekaři. Byl to pro všechny velký zážitek. Zúčastnila se všechna družstva. Po obědě jsme si šli naposledy užít lyžování v Herlíkovicích. Když jsme se vrátili na ubytovnu, vysprchovali jsme se a začali balit. To byl zvlášť pro některé další velký zážitek – najít své věci a co nejlíp je poskládat do zavazadla. Nakonec se to snad taky úspěšně povedlo. Večer bylo vyhodnocení celého týdne. Hodnotil se úklid pokojů, výsledky skupin ve všech večerních programech a samozřejmě slalom. Dostali jsme diplomy a ceny. Celý večer uzavřela dlouho očekávaná diskotéka.

Zítra nás čeká cesta domů. Bylo to tu fajn, ale těšíme se zase zpátky.