Lyžařský kurz 3. tříd, Dolní Dvůr
6.1.-12.1.2018

Sobota 6.1.

Cesta proběhla zcela bez komplikací. Po vyložení autobusů jsme se ubytovali a šli na oběd. Byla nudlová polévka a svíčková. Odpoledne jsme vybalili lyže a na sjezdovce se rozdělili do družstev. Večer jsme hráli hry.

Neděle 7.1.

Máme za sebou první den lyžování. Sníh zatím drží. Zopakovali jsme si jízdu na pomě a nově na kotvě a sjížděli jsme s veselou myslí a radostí s kopce. Snad nám to šlo. Večer jsme si zazpívali karaoke a potom s paní učitelkou a panem učitelem zahráli a zazpívali s kytarou. Na závěr nás čekala 2. večeře - mňam, mňam tvarohová buchta. Dobrou noc.

Pondělí 8.1.

Dnes ráno jsme přišli na urolbovanou sjezdovku a celý svah byl jen náš, takže jsme si to hezky užili. Pod vedením našich instruktorů snad i vylepšujeme styl lyžování. Nožky začínají bolet, ale to k tomu patří. Na nebi se občas objevila i modrá obloha, bylo kolem 5 °C. Po poledním klidu jsme šli jen na hodinku, foukal studený vítr, tak nám to stačilo. Rybí pomazánka, rohlík a jablíčko nebo pomeranč nám zase dodalo sílu na zlobení na chatě. Večer jsme dnes hráli po družstvech KUFR, moc jsme se u toho nasmáli. Třešničkou na dortu byla večerní koblížka. Zítra máme trošku odpočinkový den, už se těšíme.

Úterý 9.1.

Dnešní den jsme si hezky užili. Dopoledne jsme lyžovali a ačkoliv jsme 3. den byli už unavení, na kopci jsme na to zapomněli. Odměnou nám bylo i sluníčko, které se konečně objevilo. Hned jsme to využili k hromadnému fotu. Po poledním klidu jsme šli "nakupovat" do místního obchůdku a potom na oblíbené bobování, koulování, válení a dělání blbinek na sněhu. Bylo to super, Večerní program se dnes skládal z různých skupinových soutěží, např. snědení moučníku a následné zapískání, foukání papírových kuliček brčkem ve slalomové dráze, házení na koš, kašprdlata s kloboučky atd. Jdeme spinkat, zítra nás čeká předposlední lyžovací den, tak ať máme sílu.

středa 10.1.

Předposlední lyžovací den byl trochu náročnější. Únava se nahromadila, ale hlavně se zhoršilo počasí a začalo mžít. Přesto jsme statečně vyrazili na lyže. Odpoledne jsme pilně trénovali na zítřejší slalom. Moc se těšíme na závody. Večer jsme dokončili soutěžní program pantomimou sportů, zazpívali si a šup do pelíšku.

čtvrtek 11.1.

Poslední lyžovací den byl bezva, protože přes noc napadl sníh a všechno bylo krásně bílé. Dopoledne nás čekaly závody ve slalomu, který nám postavili páni učitelé. Závodilo se urputně a všichni úspěšně splnili svůj úkol. Odpoledne jsme dostali důvěru a mohli jsme individuálně procvičovat obloučky na slezdovce. Bylo to prima. Po návratu jsme se vrhli na balení, to už prima nebylo, ale nějak jsme to zvládli (asi se budete divit, co tam najdete). Večer byla konečně diskotéka a odměny za závody, úklid pokojů a večerní soutěže. Na závěr jsme si všichni přiťukli šampáněm. Do postýlek se nám moc nechtělo, ale museli jsme. Zítra nás přece čeká Praha a hlavně vy, na které se moc těšíme. Byl to bezva týden.