Lyžařský kurz 2. tříd, Nové Hutě, Šumava
25.2.-2.3.2018

Pondělí
Mrazivé počasí nezklamalo, ale nás to neodradilo a vyrazili jsme na dopolední i odpolední lyžování. Na upravené sjezdovce je super sníh! I úplní začátečníci zvládli své první obloučky, takže jsme lyžovali úplně všichni. Nedělní večerní příprava (paní učitelkami pečlivě vybrané oblečení) se vyplatila. Pan kuchař se o nás dobře stará: k snídani výborné švédské stoly, k obědu řízek s bramborovou kaší, na štepánskou pečeni s rýží se stála fronta na přídavky. Některé děti žádaly pana kuchaře o recept po večerním moučníku.

Uterý
Dnes byl nabitý program. Připomněli jsme si FIS pravidla, abychom věděli, jak se správně chovat na sjezdovce. Lyžování bylo prima, začátečníci udělali obrovské pokroky. Mráz po ránu trochu štípal do tváří, ale odpolední sluníčko všechno vynahradilo. I to skotačení ve sněhu se nám líbilo. Jídlo bylo opět výborné a navíc na nás po večeři čekalo překvapení - zmrzlinový pohár se šlehačkou, za který děkujeme rodičům jedné spolužačky. Na závěr dne bylo kino.

Středa
Dnes ráno byl největší mráz, ale nám to nevadilo, protože se třetí den stejně vždycky lyžuje méně. Díky dopolednímu odpočívání jsme měli čas napsat pohledy. A před obědem, kdy vysvitlo sluníčko, jsme zase řádili ve sněhu. Po poledni se oteplilo, a tak jsme mohli s radostí vyrazit na lyže. Sjezdovku jsme měli jen pro sebe. Po večeři za námi dorazil člen Horské služby Josef Tischler. Viděli jsme vakuové dlahy, obří lékárnu, defibrilátor, horolezeckou výbavu, lavinovou sondu a vyhledávač... Jeho povídání se nám líbilo a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Jídlo bylo dneska opět bez chyby! Moc nám chutnají zdejší polévky a večerní moučníky.

Čtvrtek
Poslední den lyžování jsme si užili do sytosti. Už jezdíme úplně všichni na pomě i na sjezdovce. Máme sbaleno a řádíme na diskotéce.
Těšíme se na vás před polednem u školy.