Chlum u Třěboně, 2.B
11.9.-15.9.2017

Pondělí 11.9.

Dorazili jsme do Hamru, kde je náš penzion a rovnou jsme se ubytovali, naobědvali a vyrazili na průzkum okolí. Cestou nás potkalo několik překážek, které jsme vlastními silami statečně překonávali. Po návratu jsme si chvíli pohráli na hřišti a pak nás čekala večeře. Nakonec dne jsme vymysleli názvy, nakreslili vlajky a sepsali pokřiky našich týmů. Pak už jsme se jen uložili do peřin, koukli do všech rohů a přesunuli se do říše snů.....

Úterý 12.9.

Dopolední program "Opičí dráha" v družstvech a hry v přírodě nás unavili, takže jsme si po obědě rádi dali odpočinek a čtení knížky na pokojích. I přes drobný déšť, který nás již druhý den provází jsme odpoledne vykročili směr Chlum u Třeboně, cestou jsme viděli sádky s malými kapříky, které se teprve časem vypustí do krásných chovných rybníků tady v okolí a možná doputují i do Prahy na vánoční stůl. Později odpoledne se nakonec udělalo krásné slunné počasí a tak jsme výlet došli z vesela se sluncem v zádech. Den jsme zakončili psaním pohledů a výtvarným úkolem.

Středa 13.9.

Dnešek byl ve znamení výletu. Autobus nás zavezl do centra českých rybníků Třeboně. Jako první jsme se vydali na krátkou procházku k rybníku Svět, kde stojí i socha známého rybníkáře Jakuba Krčína. Následně jsme své znalosti rozšířili v Domě přírody. Výlet jsme zakončili na náměstí v místní cukrárně. Večeře byla pouze v naší režii, jelikož nás čekal táborák s opékáním špekáčků.

Čtvrtek 14.9.

Dnes se na nás usmálo sluníčko a tak jsme se rozhodli si ho ještě pořádně užít. Vydali jsme se do místních lesů, o kterých jsme se včera dozvěděli, že patří mezi lesy bezzásahové tudíž tak trochu pralesy. My jsme se pro menší zásah rozhodli a postavili jsme pár domečků pro zvířátka. Po obědě se sluníčko, bohužel, opět schovalo a my se také schovali, pod střechu našeho penzionu v Alešově dvoře. Hráli jsme společné hry. Večer jsme si smlsli na ovocných knedlících, zabalili kufry a rychle usnuli. Zítra se na Vás těšíme.