Škola v přírodě - Chlum u Třeboně, 2. třídy
21.-26.5.2017

Neděle 21.5.
Po dlouhé cestě jsme vyskákali z autobusu, počasí bylo trošku zatažené, ale to nevadilo, protože hned jak jsme se naobědvali a vybalili své věci, sluníčko vylezlo a my jsme se mohli vydat na průzkum okolí Alšova dvora v Chlumu u Třeboně. Objevili jsme nedaleký Purkrabský rybník a prošli okolní lesy. Na konci cesty jsme si pohráli na hřišti v samotném Alšově dvoře, kde už nás brzy čekala večeře. Po večeři jsme byli rozděleni do týmů, ve kterých budeme soutěžit po celou školu v přírodě. Vymysleli jsme si názvy, bojovné pokřiky a namalovali erby a to už hodiny odbíjely večer, my se podívali do všech rohů a popřáli si dobrou noc.

Pondělí 22.5.
Opět nám počasí přálo a zažili jsme krásný slunečný den. Dopoledne jsme si zasportovali. Hráli jsme fotbal, přehazovanou a frisbee. Čekala nás také první týmová soutěž v naší celopobytové hře. Hledali jsme vodníkovy dušičky po areálu ve formě štafety. V další etapě jsme stavěli domečky pro sedm trpaslíků. Večer jsme už jen dopsali naše cestovní deníky a vklouzli do peřin.

Úterý 23.5.
Třetí den jsme zahájili procházkou kolem Purkrabského rybníka a zahráli si společně hry. Po návratu z lesa nás čekal další úkol z naší celopobytové hry, lovili jsme rybičky z rybníka. Odpoledne jsme vyrazili na nákup pohledů do Chlumu u Třeboně. Viděli jsme zdejší rybník jménem Hejtman a zámek ze 14. stol. s krásnou zahradou. Zbytek odpoledne jsme proslavili. Na počest čtyř oslavenců se snědl zmrzlinový pohár a zatančili jsme si na diskotéce. Byl to super den.

Středa 24.5.
Ve včerejší večerní hře jsme složili zprávu, ve které jsme se dozvěděli, že dnes vyrážíme na celodenní výlet. Jeli jsme do Třeboně prohlédnout si město. Došli jsme až k zámku, kde jsme navštívili interaktivní výstavu v muzeu přírody. Na konci zámecké cesty na nás čekal parník, kterým jsme objeli rybník Svět. Po projížďce jsme ještě navštívili akvárium a sklepení s vodníky. Po návratu do Hamru jsme zhltli večeři a po ní si už jen poslechli vodnické pohádky.

Čtvrtek 25.5.
A máme tu poslední, celý den, v Jižních Čechách. Ráno jsme začali opět sportovně. Účastnili jsme se olympiády a turnaje v kapitánské vybíjené. Odpoledne jsme vyrazili na denní bojovku a když jsme ji všichni úspěšně došli, začali jsme s přípravami na večerní táborák. Oheň jsme zapálili a začali s opékáním buřtíků, aby nálada ani po jídle neupadala zazpívali jsme si v doprovodu kytary. Večer nás už nečekalo nic jiného než si zabalit. Náš pobyt je u konce a my za Vámi zítra frčíme autobusem do Prahy. Zítra na viděnou ;).

fotky