Lyžařský kurz 6. tříd, Herlíkovice, Krkonoše
8.-13.1.2017

Neděle 8.1.
Odpoledne jsme v 15 hodin celí natěšení odjeli od školy do Herlíkovic na lyžařský kurz. Cesta rychle utekla. Po vybalení zavazadel z autobusu jsme se už za tmy vydali na chatu. Batohy za námi přivezly dvě rolby. Naše chata je hned vedle sjezdovky, všude je spoustu sněhu. A tak se už nemůžeme dočkat, až zítra ráno vyrazíme na svah.

Pondělí 9.1.
Dnes ráno jsme se hned po snídani vydali ven. Rozdělili jsme se do družstev na lyžování, dostali jsme skipasy a už si užívali prašanu. Protože jsme první den na lyžích, snažili jsme se seznámit s místním areálem. Lyžování bylo super. Oběd byl vydatný a po poledním odpočinku jsme pokračovali v odpoledním lyžování. Všichni si to moc užili. Večer jsme hráli zajímavé hry v družstvech, při kterých jsme trénovali postřeh, paměť a týmovou souhru.

Úterý 10.1.
Druhý lyžovací den jsme si všichni užili zdejší sjezdovky na lyžích, někteří také na snowboardu. S učiteli jsme trénovali a zdokonalovali své lyžařské dovednosti. Již jsme poznali a projeli si všechny místní sjezdovky, kilometry na lyžích rychle přibývají. Družstvo snowboarďáků trénovalo celý den s trpělivou instruktorkou Adélou, která nešetřila chválou nad jejich výkonem. Po večerním programu, při kterém jsme s kamarády hráli deskové hry, nás únava rychle zahnala do postele.

Středa 11.1.

Dnes jsme opět všichni lyžovali. Kvůli silnému mrazu jsme na svah vyrazili později. Ráno jsme se tedy do syta vyspinkali. Na svahu jsme prováděli různá průpravná lyžařská cvičení - naše dovednosti se výrazně zlepšily. I ztracenou hůlku jsme našli. Pan kuchař vaří velmi dobře. Nejvíce nám chutnala rajská omáčka a buchtičky s krémem. Večer vyplnily soutěže, které jsme si v týmech vzájemně připravili. Ani se nám nechtělo do postelí.

Čtvrtek 12.1.
Ráno jsme při pohledu z okna zjistili, že hromady sněhu před chalupou jsou ještě větší. Pohyb na sjezdovce bude náročnější. Když jsme zasněžení vystoupili ze čtyřsedačky na Žalý, pro mlhu jsme se skoro neviděli. Do odpoledne připadlo ještě pár centimetrů sněhu, lyžování bylo pohádkové a připadali jsme si jako v zimním království. Večer jsme se těšili na diskotéku. Během přestávky proběhlo vyhodnocení soutěží celého týdne. A pak už se diskotéka mohla rozjet naplno!

Pátek 13.1.
Milí rodiče, už se na vás moc těšíme. Čekejte na nás ve 21 hodin před školou.

fotky