Lyžařský kurz 3. tříd – Nové Hutě, Šumava
19.-24.2.2017

Neděle 19.2.
Milí rodiče!
Cesta byla rychlá a pohodová. Čekal na nás výborný oběd - čevapčiči s bramborem. Odnesli jsme si lyže, abychom zítra hned od rána mohli jít lyžovat. A protože bylo sluníčko, řádili jsme po zbytek odpoledne ve sněhu.

Pondělí 20.2.
Dnes jsme celý den lyžovali! Ráno nám dokonce svítilo sluníčko. K obědu byl nejlepší řízek světa! Odpoledne jsme si všichni užívali vleku a prázdné sjezdovky. Pan kuchař nás chce úplně zničit... k večeři nám totiž uvařil senzační vepřovou krkovičku se zelím a domácím bramborovým knedlíkem. Jako dezert jsme dostali nadýchaný mramorovaný koláč. Večer jsme si společně zopakovali pravidla FIS.

Úterý 21.2.
Ráno nás probudilo bubnování deště na střechu hotelu. To byl důvod k delšímu vychutnávání bohaté snídaně. A vyplatilo se nám to! Jakmile jsme vyšli na lyže, déšť ustal a dokonce na chvíli vykouklo i sluníčko. Ostatní lyžaře asi ranní déšť odradil, a tak jsme na sjezdovce byli úplně sami. :-) K večeru nás navštívil člen Horské služby a díky jeho přednášce jsme se dozvěděli spoustu nových, důležitých a zajímavých informací.

Středa 22.2.
Dopoledne třetího lyžovacího dne uběhlo jako voda. Odpoledne jsme při sjíždění ze svahu sledovali na obloze duhu. Za perfektní lyžování nás dnes paní učitelky před odchodem do hotelu odměnily výbornou horkou čokoládou. Po večeři jsme si v klubovně společně zahráli různé hry a před spaním se ještě posilnili perfektním štrúdlem.

Čtvrtek 23.2.
Konečně! Celý den slunce! Po dopoledním lyžování jsme předali panu vlekaři diplom za jeho ochotu, pomoc a neustále dobrou náladu. Na odpoledním lyžování nás moc potěšilo, když jsme viděli naše diplomy vyvěšené. Večer jsme se přejedli vdolků a všechny kalorie vytančili na diskotéce. Už máme vše zabaleno a zítra se na vás těšíme... A schválně, jestli na nás doma bude čekat tak dobrý oběd, jako od zdejšího PANA KUCHAŘE! Dobrou noc!

fotky