Lyžařský kurz 2. tříd, Bartošovice v Orlických horách
8.1.-14.1.2017

Neděle 8.1.

Přestože byl všude sníh, cesta proběhla bez komplikací. V Bartošovicích nás uvítalo sluníčko a modré nebe bez jediného mráčku. Nejprve byl oběd, potom jsme se ubytovali a vyrazili ke sjezdovce. Tam jsme se rozdělili do družstev. Večer jsme si řekli pravidla, jak se chovat na horách.

Pondělí 9.1.

Máme za sebou první lyžovací den. Celý den jsme pilně trénovali obloučky. Učitelé nás chválili, jak jsme šikovné děti. Moc nás to bavilo. Po dobré večeři (rajská s masovými kuličkami) jsme si zazpívali s kytarami.

Úterý 10.1.

Dnešní den jsme po vydatné snídani opět vyrazili na kopec trénovat obloučky. Odpoledne celé družstvo začátečníků vyjelo poprvé pomou až na kopec a sjelo několikrát úspěšně dolů. Večer jsme si zahráli hru kufr, při níž jsme se učili mluvit do mikrofonu. Před spaním nám paní učiteka přečetla pohádku.

Středa 11.1.

Dnes byl odpočinkový den, ale protože svítilo sluníčko a bylo nebe bez mráčků, šli jsme dopoledne na hodinu lyžovat. Svah patřil jenom a jenom nám. Odpoledne, po dobrém obědě a vydatném odpočinku jsme se vydali na procházku Bartošovicemi. Po cestě jsme se zastavili v místním obchůdku. Překročili jsme tajně na dvě minuty česko-polskou hranici. Následně jsme si vzali kluzáky a hledali vhodný svah. Ze svahu nás vyhnala až tma a spěchali jsme do sprch a na ovocné knedlíky, mňam, mňam.

Čtvrtek 12.1.

Ráno jsme se probudili do zimní pohádky. Přes noc napadlo 15 cm nového sněhu. Lyžování bylo obtížnější, ale pády do prašanu byly milosrdné. Polední vepřo-knedlo-zelo naplnilo naše chuťové pohárky dokonale. Odpoledne jsme trenovali na zítřejší dopolední závody. I když se nám tu líbí, těšíme se, že vás opět uvidíme v sobotu cca 12.30 - podle počasí a dopravy.

Pátek 13.1.

Od rána jsme byli napjatí, jak zvládneme závěrečné závody ve slalomu. Bylo to velmi napínavé. Celou trať jsme všichni absolvovali bez větších problémů. Po obědě nás čekalo malé překvapení v podobě zmrzlinového poháru. Odpoledne jsme se rozdělili na dvě skupiny. Většina šla ještě lyžovat a ostatní řádili na kluzácích. Večer následovala diskotéka spojená s vyhlášením všech soutěží a slavnostním přípitkem dětským šampaňským.