Lyžařský kurz 2. tříd, Nové Hutě, Šumava
14.-19.2.2016

Neděle 14.února

Ahoj rodiče,
dostali jsme krásné pokoje s koupelnou. Stavěli jsme sněhuláky a koulovali se. Jídlo bylo výborné, čevabčiči k obědu a segedín k večeři. Pan kuchař upekl i perník:). Těšíme se zítra na lyže.

Pondělí 15.února

Dnes konečně došlo na lyže! Ale popořadě. Po probuzení nás čekala snídaně, na které jsme měli švédský stůl, a tak jsme si mohli vybrat na co byla zrovna chuť. Pak jsme se pořádně oblékli, nasadili lyžáky a vyrazili na svah. Někteří se s lyžemi prozatím seznamovali a zůstali tak dole pod vlekem, ale většina vyjela nahoru a následovalo rozdělení do družstev. K obědu jsme měli štěpánskou pečeni s rýží a po krátkém poledním klidu jsme vyrazili zase na kopec a trošku nám k tomu zasněžilo:) K večeři nás pan kuchař poctil boloňskými špagetami a výborným koláčem. Zdravíme ze Šumavy:)

Úterý 16.února

Konečně začalo mrznout! Dopoledne bylo sice trochu mlžno, ale naštěstí jsme našli cestu zpět do hotelu na oběd, kde se totiž podávalo do zlatova upečené kuřátko s bramborem a salátem. Večer jsme se seznámili s FIS pravidly. Zdraví 2.A i 2.B!

Středa 17.února

Hurá! Všichni už jezdí na vleku až nahoru a všichni už umí sjet celou sjezdovku! Abychom si prodloužili lyžovačku, tak jsme si o půl hodiny posunuli oběd. Měli jsme gulášovou polívčičku a jako hlavní chod nám byl servírován moravský vrabec se zelím. Odpoledne jsme měli mírně odpočinkové, koukali jsme na film. Teď kreslíme pravidla FIS, která jsme se včera naučili, a za chvíli půjdeme na kutě.

fotky