Adaptační pobyt na Šumavě, 4.A
13.-17.10.2014

13.října

V 9:30 hodin jsme odjeli z Prahy a na Šumavu jsme dorazili v 13:04 hodin. Po příjezdu k hotelu jsme si vybalovali a hned poté jsme šli na oběd. A po obědě jsme měli polední klid. Pak jsme šli do lesa a stavěli minigolfové hřiště a vyhrála druhá skupina (naše skupina). Po večeři se konala „Talentová show“, většina skupin sehrála divadelní scénky. Bára zazpívala písničku v angličtině a kluci předvedli pár triků s diabolem. Vyhodnocení bude až zítra.

Matyáš Souček, Luis Furtwängler, Tereza Blažková, Emma Mary Harris


14. října

Po snídani bylo vyhlášení soutěže z předchozího dne. V talentové soutěži byly první Viky, Mary, Charlotte, Evelí a Dian s divadlem, které se jmenovalo „Elizabetin život“, za který získaly plný počet bodů. Druzí byli kluci: Matyáš, Standa, Luis a Edgar (sportovní představení s diabolek a fotbalem). Jako třetí se umístily Ema, Terezka Š. a Niky, které hrály scénku „Letecká panika“. Po vyhlášení soutěže jsme se nějakou dobu učili matematiku a český jazyk. Po obědě jsme se sbalili na výlet na zámek Vimperk.

Na zámku Vimperk to bylo docela dobrý, byly tam i záchody, ale na nich byli komáři. Zámek jsme si celý prohlédli. Byla tam výstava skla v kapli sv. Josefa. Pak jsme šli nakoupit do Penny a všichni se napakovali sladkostmi.

Protože jsme na výletě šíleně zlobili a u večeře jsme neposlechli paní vychovatelku Terezku, museli jsme jít hodně brzo spát bez večerního programu.

Lída Slabá, Marianka Votavová15. října

K snídani jsme měli jako každý den švédský stůl. Po snídani jsme se učili až do oběda, to byla nuda, mezitím venku pršelo. K obědu jsme měli vývar a rajskou omáčku. Po obědě jsme měli polední klid. Pak jsme šli na procházku, hráli hry a běželi závod. Následně jsme hráli vědomostní hru na téma zámku Vimperk. Po večeři jsme měli maškarní a diskotéku. Nejlepší masku vyhrál Edgar jako Darth Vader a Luis jako Mafián. Na druhém místě se umístil Adam jako Steve z Minecraftu. Na třetím místě se umístili Tereza B. jako Jack Sparrow a Charlotte jako římská císařovna. Hráli jsme také hru „židličkovaná“ a vyhrála Hanka. Pak jsme šli spinkat.

Kryštůfek a Hanička z posádky Černé židle

fotky