Lyžařský kurz 4. tříd, Pec pod Sněžkou
12.12.-18.12.2014

Pátek 12.12.

Děti dojely do Pece v pořádku, právě napadl čerstvý sníh. Cesta do kopce byla dlouhá, alespoň jsme se mohli pěkně zkoulovat. Na chatu jsme dorazili akorát na oběd. Po obědě jsme se ubytovali a vybalili si věci. Odpoledne jsme se šli podívat, kde budeme lyžovat. Zítra se mají otevřít další sjezdovky a vleky. Už se moc těšíme!

Sobota 13.12.

Dopoledne i odpoledne jsme konečně lyžovali. Vyzkoušeli jsme všechny otevřené sjezdovky. Díky větru se nám tváře zbarvily pěkně dočervena. Po večeři jsme měli přednášku Horské služby. A pak hajdy na kutě.

Neděle 14.12.

Počasí nám moc nepřeje, ráno se střídal déšť a sněžení. Nám to ale nevadilo a celé dopoledne jsme trénovali obloučky na místních loukách. K obědu byla gulášová polévka a výborné vdolky. Ještě teď se olizujeme. Odpoledne jsme si vzhledem k počasí trochu protáhli polední klid a raději vyrazili na procházku po horských boudách. Kdo dával pozor, tak už ví, kde je např. Pražská bouda nebo Kolínská bouda. Vrátili jsme se už skoro za tmy, někteří ještě chvíli bobovali před chatou. Po večeři jsme hráli různé hry.

Pondělí 15.12.

Máme za sebou další den lyžování. Sněhu sice ubylo, ale i tak jsme si to užili, protože na sjezdovkách téměř nikdo nebyl. Večer jsme hráli pohádky, u kterých jsme se hodně nasmáli. Před spaním jsme si ještě zazpívali.

Úterý 16.12.

Stále čekáme na sluníčko, ale zatím se neukázalo. Náladu nám to přesto nezkazilo a vesele jsme zdokonalovali naše lyžařské dovednosti. Už máme v malíčku sjezdovky Javor, Smrk a Zahrádky.

Středa 17.12.

Dnes dopoledne jsme se konečně dočkali na chvíli i sluníčka a viděli Sněžku. Přituhlo, a tak jsme mohli sledovat při práci sněžná děla. Večer jsme měli diskotéku a už se moc těšíme domů.