Lyžařský kurz 2. tříd, Studenov
15.2.-20.2.2015

Neděle 15.2.

Děti dojely v pořádku. V Rokytnici nás přivítalo sluníčko. Sněhu je všude dostatek. Na chatu jsme dorazili akorát na oběd. Po obědě jsme se ubytovali a vybalili si věci. Dokonce jsme se stihli rozdělit do družstev. Už se moc těšíme na zítřejší lyžování!

Pondělí 16.2.

Probudili jsme se do slunečného dne. Nejoblíbenějším jídlem ze švédského stolu byly cereálie s mlékem a nutela. Dopoledne jsme se rozjezdili na vleku pod chatou, odpoledne ti zdatnější vyrazili i na další vleky. Po prvním dnu dokáží už i začátečníci sjet kopec a vyjet na vleku. Po večeři jsme ve společenské místnosti hráli hry, soutěžili a zpívali při kytaře.

Úterý 17.2.

Celé dopoledne jsme trénovali obloučky. Odpoledne jsme vzali kluzáky a vyrazili na procházku po okolí Rokytnice. Došli jsme ke kapličce na Kostelním vrchu, odtud jsme sjeli na náměstí. Večer jsme zpívali karaoke a hráli kufr.

Středa 18.2.

Dnes se nám trochu pokazilo počasí. Ráno byla mlha, ale naštěstí se během dopoledne zvedla. Výborná zpráva je, že mezi dětmi už není ani jeden "nelyžař" - i začátečníci sjedou celou sjezdovku. Využíváme všech 7 vleků, které máme k dispozici. Dnes nás také zaplavily desítky dopisů i pohledů a udělaly dětem velikou radost. Při večerním programu si děti prověřily sluchovou paměť - poznávaly písničky z dětských filmů a pohádek a poté předváděly pantomimu. Všichni usínali unavení, ale spokojení.

Čtvrtek 19.2.

Poslední den děti dopoledne poctivě trénovaly na odpolední závody. Po druhé hodině nastala dlouho očekávaná chvíle - odstartoval závod ve slalomu. Všechni závodníci slalom úspěšně absolvovali. Za to na ně čekaly medaile, diplomy i sladké a věcné ceny. Slavnostní vyhlášení proběhlo v průběhu večerní diskotéky. Už teď se děti těší na hory ve 3. třídě!