Lyžařský kurz Dolní Mísečky, 3.třídy
25.2.-2.3.2013

Pondělí 25.2.

Posíláme první pozdrav z našeho pobytu v Krkonoších! Cesta proběhla dobře, na místo jsme dorazili akorát na oběd. Výborně jsme se najedli (polévka, kuře s bramborovou kaší) a mezitím nám pan správce přivezl batohy. Po jídle jsme se šli ubytovat do našich pokojů. Pokoje jsou pěkné, čisté a vyhřáté. Hned po vybalení a zabydlení jsme se sešli ve společenské místnosti, kde nás paní učitelka zasvětila do celotýdenní hry "Po stopách Krakonoše". Vyluštili jsme Krakonošovu stopu, zaposlouchali se do sojčina křiku a hledali její vzkaz. Podle sojčina pokynu jsme se rozdělili do družstev a každé družstvo si založilo deník. Už se těšíme na zítřek!

Úterý 26.2.

Haló haló! Zpravodajská služba paní Sojky posílá další informace o našem pobytu na krkonošské chatě Vega! Den nám pěkně začíná. Už od rána svítí sluníčko a po dobré snídani se vydáváme na na svah už rozdělení do družstev (Krakonoš, Anče, Kuba, Hajnej, Trautenberg). Pěkně si lyžujeme a po vydatném obědě a polední pauze odcházíme zase na svah. Počasí nám přeje, sluníčko nepřestává svítit. Pěkně vysportovaní se vracíme na chatu na svačinku. Na pokojích pak posloucháme pokřik sojky, která nás svolává k další Krakonošově zprávě! "Okolo chaty chodí Krakonoš. Odhalte jeho stopu a zakreslete ji do deníku". Tak jdeme na to! Po výborné večeři (buchtičky s krémem) ještě společné psaní a čtení deníku a pak už hajdy na kutě. Dneší den jsme si zase bezva užili.

Středa 27.2.

Dnes jsme byli lyžovat jen dopoledne, protože byl odpočinkový den. Potom nás čekal moc dobrý oběd. Po poledním klidu jsme po sojčím zavolání dostali za úkol postavit ze sněhu Krakonoše. Zapojili se i naši instruktoři a postavili jednoho pěkného před chalupou. Po odpoledním klidu jsme šli bobovat. Bobovaly s námi i paní učitelky. Jezdily s námi na lopatách a sjížděly s námi naše dráhy, které jsme sami ujezdili. Byla to legrace. To byl asi nejlepší zážitek z dnešního dne!

Čtvrtek 28.2.

Po snídani jsme opět vyrazili na lyže. Už nám to jde lépe a lépe a proto už jezdíme slalom, hodiny, jízdu po trojicích a třeba také vláček. Lyžování je prostě skvělé. I odpolední jízda se vydařila a navíc nám krásně svítilo sluníčko. Cestou z lyžování jsme se před chatou společně vyfotili u sněhového Krakonoše, kterému samou radostí, že se s námi fotí, spadla jeho sněhová hlava. Po svačince jsme už netrpělivě čekali na křik sojky.Tentokrát jsme dostali papír s neviditelným vzkazem. Po výborné večeři jsem pak poslouchali Krkonošskou pohádku a pak jsme mělo každé družstvo napsat a pantomimou předvést svou postavu. Moc jsme se u toho nasmáli. Zase jsme si užili prima den.

Pátek 1.3.

Dnes máme poslední den našeho pobytu, tak si ho musíme pořádně užít! Hned po vydatné snídani vyrážíme na svah. Venku je o něco chladněji, stromy se třpytí jako v pohádce. Na svahu se hned řadíme do družstev a chystáme se na závody v lidském slalomu. Nehodnotí se rychlost, ale provedení a tak se všichni snažíme jet co nejlépe. Po výborném obědě (vepřo-knedlo-zelo) si jdeme odpočinout na pokoje, ale už se těšíme, až polední klid skončí, protože jdeme bobovat. Pani učitelky jezdí s námi a některé sjíždí i naše drncáky. Pak se všichni koulujeme a pak už hurá na svačinu. Dnes máme výborný štrůdl. P o svačině nás svolává křik sojky. Tentokrát má pro nás rébus - musíme vyluštiti, kde jsou schované naše deníky. Také si pomalu balíme a po večeři se scházíme na vyhodnocení celého pobytu. Rozdávají se medaile za získaný počet stromů (razítka). Nejvíce stromů získalo družstvo Krakonoše, na druhém místě skončilo družstvo Anče, na třetím Hajnej, na čtvrtém Kuba a poslední Trautenberk. Všichni dostáváme medaile a všem se moc líbí poslední, neviditelná medaile Trautenberků. Také se hodnotí nejlépe uklizený pokoj (Marlen, Klárka) a rozdávají diplomy za kaskadérské kousky (Šimon), za největšího pohodáře (R& iacute;ša), za ohleduplnost (Terezka M.) a za šlechetné chování (Matyáš B.). Pan kuchař od nás získává Řád zlaté vařečky a Adélka od Krakonošů diplom za nejlepší instruktorku. A potom už je diskotéka! Hurá!

Sobota 2.3.

Hned po snídani balíme poslední věci a nosíme batohy před chatu. Ještě přibalujeme zapomenuté kousky a pak už odcházíme na parkoviště. Přijíždí náš autobus, my nasedáme a frčíme domů. Krakonoši, díky, bylo to super!