Lyžařský kurz Špindlerův Mlýn, 6.třídy
7.-14.1.2012

Sobota – příjezd
Všichni jsme se ráno sešli u autobusu. Začali jsme si povídat, řešit kdo si s kým sedne a co máme dobrého s sebou. Když jsme se v autobuse usadili a domávali svým rodičům, začala být cesta zajímavější. Všichni jsme proto byli překvapení, jak rychle to uteklo. Usadili jsme se v pokojích, něco málo vybalili a šli jsme na svačinu. Musím říct, že tu vaří úžasně. Kakao bylo výborné! Pan učitel Tlapák měl proslov, pak jsme si něco zahráli a pak se šlo na kutě. Spalo se nám krásně (alespoň většině).

Áďa Soukupová, 6.B

Neděle
Hned po snídani jsme šli lyžovat na Medvědín. Lyžuje se skvěle. Máme dobrý sníh a pořád nám padá. Lyžovali jsme až do 15.00 hod a pak jsme šli domů na oběd. Všichni jsme byli unaveni. Večeři jsme měli v 19.30 a potom jsme hráli večerní hry. Hráli jsme elektriku a vymýšleli nové texty na známé písničky. Asi ve 22.00 jsme měli večerku a šli spát.

Krišpa Lutrýnová, 6.B

Pondělí
Ráno jsme vstali, nasnídali jsme se a oblékli. Všichni jsme se těšili – vždyť pojedeme na Mísečky! Ale samozřejmě jsme se museli rozehřát, tak první dvě jízdy byly věnovány Medvědínu a pak hurá na Mísečky! Terén bezvadný, ale trochu mlhavo. Nakonec byl čas jet na Venuši a tam jsme vymýšleli program. Jako první vystupovalo družstvo Hvězdička s pantomimou. Ale všichni jsme se nakonec shodli, že nejlepší byla hra STOP, při které se nesmějí akce na sebe navazovat. A potom do hajan! (Samozřejmě po výborné večeři).

Lara Collardová, 6.B

Čtvrtek
Po dobré snídani jsme se oblékli a těšili se, co přinese dnešní den zajímavého. Panovala zvídavá nálada - jdeme na Svatého Petra! Už cesta byla pro některé namáhavá! Nakonec jsme si všimli, že na Svatém Petrovi je mlha a že tam prší. Už po první jízdě jsme promokli a při druhé už nám byla zima (mimochodem, tam nahoře - 702 m.n.m. - jsme viděli sotva na 5 metrů kolem sebe). Nakonec jsme se rozhodli, že vzhledem k nepříznivému počasí se vrátíme do chaty dříve. Když jsme stoupali na kotvě (celkem prudké), tak jsme se báli, jak to s námi trhalo! Ale všichni nakonec vyjeli v pořádku nahoru. Po návratu do chaty jsme měli chvilku volno, abychom si osušili věci, odpočinuli si a pak hurá na oběd. Po pozdním obědě jsme měli polední klid a poté čas na doklizení pokoje a trochu volné zábavy. Po večeři (ovocné knedlíky) někteří zpívali, hráli páku nebo skákali na tanečních podložkách. Všichni usínali příjemně unaveni.

Lara Collardová, 6.B