Lyžařský kurz 2. tříd, Šumava, Nové Hutě
27.2.-3.3.2012

DEN 1

Cesta byla v pohodě, před polednem už jsme byli v Nových Hutích. Čekal nás zde výborný oběd – hovězí polévka a karbanátek s br.kaší, jako od maminky! V každém pokojíčku máme vlastní koupelnu se sprchou. Odpoledne jsme si odnesli lyže ke sjezdovce a pak jsme si tam zařádili. Před spaním jsme se učili pravidla FIS a podívali se na pohádku Příběh medvídka pandy. A ještě něco, sněhu tu máme plno!

DEN 2

Po snídani (švédský stůl) jsme vyrazili na kopec. Celá sjezdovka patřila jenom nám! Paráda. Do rána nám napadl krásný prašan, který bohužel přes poledne měkl. Odpoledne chumelilo jako blázen, ale díky teplotě nad nulou nám nebyla zima, ale teď máme co sušit… Pan kuchař se o nás skvěle stará a dokonce chce splnit naše přání a udělat nám bavorské vdolečky. Kluci si stále přidávají jídlo, asi přijedou o pár kilo těžší.

DEN 3

Před lyžováním jsme dostali rozlišovací vesty podle jednotlivých družstev. Dopolední lyžování nám rychle uteklo. Bylo hodně teplo, k tomu mlha, ale lyžovalo se skvěle. Ani se nám nechtělo na oběd! Odpoledne bylo odpočinkové a s překvapením. Šli jsme na dlouhou procházku a na pohár. Na zítra máme slíbené azuro a sluníčko. Snad…

DEN 4

Dnešní den je dnem na objednávku! Slunce, azuro, vynikající kulajda a nepřekonatelné vdolky. Na vleku už vyjeli úplně všichni a sjezdovku už brázdíme skoro jako závodníci.