Lyžařský zájezd Janské Lázně
3.třídy, 19.-26.1.2011


Hory to je krásná věc,
těšíme se na kopec.
Pojedeme lanovkou,
velkou, malou, malinkou.
A pak sjedem z kopce dolů,
bez nehody, bez úrazu.
Užili jsme si to pěkně,
sluníčko nám svítí krásně.

Marlene Kenclová,Katka Mutlová,Bětka Fousová,Markétka Zíková,Lenka Vondrysová


21.2.
Máme se super. Našim pokojíčkům již říkáme domov. Na sjezdovky jezdíme skybusem(čtěte „skajbus“) a je v něm vždycky legrace. Sjezdovky jsou namrzlé, ale zvládáme to prima! Včera večer byly hry, dneska vytoužená diskotéka. Dobrou noc!

Amálka,Beata,Berta,Kačka,Tína,Norika


22.2.
Třetí den byl bez lyžování. Byly dva výlety. Dopoledne jsme šli do Rudolfova údolí k Exnerovu prameni, na poštu pro pohledy a koupit si nějakou tu dobrotu. Odpoledne jsme jeli do Poniklé do výrobny perličkových ozdob a do Muzea krkonošských řemesel. Ještě jsme vám nenapsali, že každé ráno soutěžíme, kdo sní více palačinek ( největší jedlík jich dle místních statistik snědl 34 ).

Kuba, Olda, David, Kryštof a zase Kuba


23.2.
Dneska ráno jsme se probudili a dosyta jsme se najedli. Lyžování bylo dobré, i když byl obrovský mráz, ale naštěstí svítilo sluníčko. K obědu byl karbanátek s bramborem a zemlbába. Potom jsme měli polední klid. Pak ale rychle do skibusu a hurá na lanovku. Lyžování bylo zase fajn. K večeři bylo buď uzené maso se špenátem a knedlíkem, nebo cikánská pečeně. Moc jsme si pochutnali.
Dneska večer nás čekaly dva testy. Jeden byl z Krkonošského muzea řemesel. Ten druhý byl o pravidlech na sjezdovkách, se kterými nás učitelé seznámili hned první den (pravidla FIS).

Vojta, Emanuel, Samuel