Ozdravný pobyt, Železná Ruda, 3.třídy


ČTVRTEK

Před osmou hodinou ráno jsme odjeli do Železné Rudy. Cesta autobusem nebyla vůbec nudná, protože jsme hráli hru Bingo a pak jsme sledovali krátký film o letadlech. Když jsme dorazili do hotelu Grádl, vyložili jsme zavazadla z autobusu a šli jsme na oběd, který byl výborný. Po obědě jsme se ubytovali a seznámili se s okolím hotelu. Venku to bylo super! Na velikém hřišti jsme si mohli zahrát vybíjenou a fotbal, nebo si šplhat po prolézačkách a cvičit si na venkovních posilovacích strojích. Moc se nám to líbilo, jen nás trochu zlobilo počasí. Po večeři jsme si v klubovně zazpívali a dozvěděli se, co nás čeká další den.

PÁTEK

Probudili jsme se do sluncem zalitého dne, což jsme po včerejším aprílovém počasí uvítali. Po snídani jsme vyrazili na průzkum okolního lesa, ve kterém jsme si zahráli týmové hry (házení na terč, kimovku, hledání čísel,..). Po vydatném obědě a poledním klidu jsme se vydali na obhlídku města, které je vzdálené asi 1 km. Cesta do Železné Rudy vedla lesem po turistické stezce. Ve městě jsme navštívili Návštěvnické centrum Šumavy a Environmentální centrum s krásnou expozicí. Vyfotili jsme se u místního kostelíka a vyrazili jsme na první nákup! Návštěvu Železné Rudy jsme zakončili sladkou tečkou v cukrárně (kopečkem zmrzliny). Po návratu z města jsme si ještě zařádili venku na hřišti. Den jsme zakončili písničkou.

SOBOTA

Dnes nás čekalo sportovní dopoledne. OLYMPIÁDA! Venku na hřišti jsme všichni absolvovali různé disciplíny v týmech. Nebyla to žádná legrace, protože se nám měřil čas, ale zvládli jsme to! Během poledního odpočinku se přihnaly mraky a začalo pršet, proto se nám volno na pokojích trochu protáhlo. Vůbec nám to ale nevadilo. Byli jsme rádi, že si můžeme po sportování pořádně odpočinout a navštívit kamarády v sousedních pokojích. Nakonec se počasí umoudřilo a my jsme mohli vyrazit do lesa, ve kterém jsme stavěli domečky a domy z větví a šišek. V podvečer jsme zahájili turnaj ve vybíjené. K večeři jsme měli buchtičky se šodó. MŇAM!

NEDĚLE

Po snídani jsme si připravili batohy na celodenní výlet. Předpověď počasí byla příznivá a nehrozilo, že zmokneme. Vyrazili jsme tedy vstříc novému dobrodružství k Čertovu jezeru. Cesta vedla po stezce do Železné Rudy, ve které se nás ujal pan policista, který zajistil policejním autem doprovod naší výpravě až na další turistickou stezku. Stezka k jezeru vedla pořád do kopce a byla docela dlouhá. U jezera jsem si dali velikou svačinu a pokračovali jsme dál směrem na Špičák. Otevřel se před námi krásný výhled do krajiny - my se kochali a vyhřívali se na sjezdovce. Cestou jsme si doplnili zásoby dobrůtek a pití. Po návratu na hotel jsme si museli odpočinout, ale zanedlouho jsme měli opět plno sil na večerní vybíjenou,táborák se zpěvem a opékáním buřtíků. To byl zase super den!